Zebranie po przerwie wakacyjnej otworzył Prezes Jacek Dybich i przedstawił tematykę, która będzie poruszana na spotkaniu. W zebraniu uczestniczyło 20 członków ZHK EGZOTA.

1. Potwierdzono realizację zamówienia obrączek rodowych na rok 2021, zbierano wpłaty na realizację zamówienia oraz opłaty składkowe na PFO na rok 2021. Następny termin zamawiania obrączek 15-30 listopada 2020 roku 

2. W dalszym ciągu sześciu członków Egzoty zalega z opłatami na rok 2020 - prosimy o kontakt ze skarbnikiem. 

3. Zaprezentowano standard kanarka arlekina portugalskiego oraz pokazano i omówiono główne cechy kanarka brunatnego pastelowego żółtego moazikowego.

4. Przedstawiono informację na temat organizowanych konkursów i wystaw.

a) Zarząd Egzoty ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną rezygnuje z organizowania wystawy ptaków w 2020r. Zorganizowany zostaną jedynie konkursy ptaków w salach Sosnowieckiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Przewidywany termin Konkurs kanarków harceńskich - 15 listopada (przyjęcie ptaków 14 listopada). Konkurs kanarków kolorowych i kształtnych  22 listopada (przyjęcie 21  listopada)

b) Ornitologiczne Mistrzostwa Polski odbędą się w Czeladzi w dniach 7-11 grudnia. Zorganizowane zostaną jedynie konkursy ptaków. Wystawa Ornitologicznych Mistrzostw Polski jest odwołana.

c)  28 listopada planowany jest konkurs Gloster Show Poland w Żaganiu 

5. Warsztaty szkoleniowe PFO odbędą się 27 września w Katowicach

Wykłady:
1) Godz. 9:00 - Technika oceny kanarków kolorowych i kształtnych - prowadzący Wojciech Kościelniak.
2) Godz. 10:00 - System rotacyjny "klonowy" w hodowli - prowadzący prof. Marek Łabaj.
3) Godz. 11:00 - Standard Mewki Japońskiej - prowadząca Justyna Krawczyk

6. 24 września 2020 roku odbędzie się Walne Zebranie Delegatów. Z racji panującej pandemii odbędzie się ono w formie telekonferencji. Początek o godz. 18:00

Egzotę reprezentować będą Jacek Dybich, Marek Winek oraz Waldemar Kańtoch. Delegaci Egzoty zbierają się w SCOP o godz 17.45. Jesli ktoś z hodowców chciałby uczestniczyć w spotkaniu, zapraszamy.

7. Na spotkaniu członkowie Egzoty otrzymali 7 numer kwartalnika Ptaki Hobby.

8. Następne spotkanie członków Egzoty odbędzie się 4 października