Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie hodowców Egzoty.
Niedziela 9 czerwca, godz. 10.00 SCOP sala 109 pierwsze piętro.
Na spotkaniu omówimy bieżące sprawy i podsumujemy kończący się sezon lęgowy.

Najbliższe spotkanie hodowców Egzoty odbędzie się w niedzielę 12 maja o godz. 10.00.

Na spotkaniu przekażemy aktualne informacje z Sekcji Sędziów i z Polskiej Federacji Ornitologicznej oraz zajmiemy się klasami wystawowymi kanarków kształtnych na wystawach COM i innych (na przykład gloster show).

Ocena glosterów na Ornitologicznych Mistrzostw Świata Talavera de la Reina 2024.

 

Walne Sprawozdawczo Zebranie Członków ZHK EGZOTA odbędzie się w niedzielę 10 marca o godzinie 10.00 w Sosnowieckim Centrum Organizacji Pozarządowych w Sosnowcu, Placu Kościuszki 5.

Plan zebrania

  1. Otwarcie zebrania
  2. Wybór Przewodniczącego i Sekretarza Walnego Zebrania
  3. Przyjęcie porządku obrad
  4. Przyjęcie i zatwierdzenie rocznych sprawozdań Zarządu i Komisji Kontroli Wewnętrznej
  5. Inne sprawy - wolne wnioski, zapytania
  6. Zamkniecie obrad

Zgodnie z ustalaniami z ostatniego spotkania hodowców

INTEGRACYJNE ZEBRANIE  HODOWCÓW ZHK EGZOTA odbędzie się  18 lutego br. o godzinie 11.00

Miejsce, tradycyjnie, kawiarnia Acrobaleno ul Wspólna 11 w Sosnowcu.

Proszę o potwierdzenie przybycia u Prezesa Związku (telefon, messenger) do poniedziałku 12 lutego do godziny 18.00.

Poza „luźnymi” rozmowami o hodowli przedstawimy relację z wyjazdu na Mistrzostwa Świata do Talavery w Hiszpanii i pochwalimy wrażeniami oraz zdobytymi nagrodami. Na spotkaniu będzie można obejrzeć wykonane po jednej sztuce polary i polówki, na które będzei można składać zamówienia. Dostępne są jeszcze kalendarze Egzoty na rok 2024. 

Miło nam będzie Was widzieć.

 

Zapraszamy na zebranie hodowców 14 stycznia 2024 roku.

Na spotkaniu jeszcze raz podsumujemy rok 2023 z tym razem mamy nadzieją udaną prezentacją filmów z Modeny, będziemy domawiać obrączki na rok 2024 (ostatnie zamówienie), dostępne będą kalendarze Egzoty na rok 2024 (cena 30 zł), omówimy tematykę spotkań na pierwsze półrocze 2024 roku oraz zajmiemy sie bieżącymi sprawami w tym udziałem hodowców Egzoty na Mistrzostwach Świata w Tavalera de la Reina.

Zaprezentujemy wzory koszulek t-shirt, polo i polarów Egzoty (wszytskie wzory dostępne na profilu Facebook).

 

Animal - pokarmy, suplementy diety i akcesoria hodowlane dla kanarków, szczygłów i innych łuszczaków.
Hodowcy Egzoty zaopatrują się w Animalu i polecają ten sklep Państwu! www.animal.sosnowiec.pl

Sklep Animal specjalizuje się w sprzedaży pokarmów, suplementów diety oraz akcesoriów niezbędnych do hodowli kanarków, szczygłów i innych łuszczaków, papug oraz gołębi.
Posiada przedstawicielstwo na Polskę niemieckiej firmy Quiko  oraz włoskiej STA Soluzioni.


Nieoficjalne Wyniki Ornitologicznych Mistrzostw Egzota 2023 tutaj oraz Konkurs Kanarków Harceńskich tutaj.

Wyróżnienia specjalne:

Puchar Związku Hodowców kanarków Egzota 2023 zdobywa WALDEMAR KAŃTOCH

 

      

BEST IN SHOW:

Najlepszy kanarek kolorowy – czerwony nieintensywny 93 pkt hod. Waldemar Kańtoch.
Najlepszy kanarek kształtny – gloster gładki z białym tłem 92 pkt. hod. Jacek Dybich.
Najlepszy ptak egzotyczny – amadyna wspaniała 92 pkt hod. Dariusz Telbyło.
Najlepszy kanarek harceński – 89 pkt. hod Dariusz Stępień.

     

Pogrzeb Andrzeja Sonika odbędzie się w czwartek 23.11.2023. o godzinie 13 na cmentarzu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie - Warpie.

W dniu 8 listopada zmarł nasz kolega Andrzej Sonik.

Wieloletni członek Związku Hodowców Kanarków Egzota.  Pasjonat hodowli kanarków - w ostatnich latach głównie arlekinów portugalskich, a od początku przygody z ptakami, różnorakich mutacji kanarków kolorowych. Przez cały czas dobry kolega, na którego mogliśmy liczyć.

Jeszcze dwa tygodnie temu wspólnie uczestniczyliśmy w Pucharze Polski Kanarków Kształtnych gdzie śp. Andrzej zdobył Puchar Klubowy w klasie Arlekin portugalski. Planował starty w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Świata… Niestety los mu na to już nie pozwoli.

Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje .

 

Zapraszamy na Wystawę Ornitologicznych Mistrzostw Egzota 2023

Wystawa otwarta dla publiczności w sobotę 18 listopada w godzinach 10-17 oraz w niedzielę 19 listopada w godzinach 10-16.

Miejsce to samo od lat - aula Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu przy ulicy Czeladzkiej 58, wjazd na parking  od ul. Gospodarczej.

Serdecznie zapraszamy!

Informacje dla wystawiających

Zgłoszenia przyjmuje Prezes Egzoty na zebraniu 12 listopada 2023 r.  lub elektronicznie do 12 listopada 2023 r. (sms, messenger, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Opłaty wystawowe: kolekcja 25 PLN, pojedynczy 10 PLN. Poniżej do pobrania:

1. Plan wystawy

2. Regulamin wystawy

3. Zgłoszenie na wystawienie ptaków

Okres wakacyjny dobiega końca. Zazwyczaj ludzie nie odczuwają jakieś szczególnej satysfakcji z tego faktu. Na szczęście hodowcy ptaków nie mają powodów do narzekań 😊.
Dla nas każdy czas wiąże się z nowymi wyzwaniami, emocjami i atrakcjami. Teraz, wielkimi krokami zbliża się czas wystaw, a co za tym idzie czas emocji konkursowych, czas spotkań z kolegami hodowcami z całej Polski i z innych krajów. Dla nas nadchodzi czas przygotowania ptaków i selekcji. Dla nas wreszcie zbliża się okres planowania hodowli na przyszły sezon lęgowy i wiążące się z tym zamawianie obrączek rodowych.
Dlatego też właśnie teraz, wszystkich pasjonatów hodowli ptaków serdecznie zapraszamy do dołączenia do nas, do Związku Hodowców Kanarków Egzota.
Co nas czeka jesienią tego roku. Już 10 września zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie hodowców. W październiku rozpoczną się wystawy. Na naszą wystawę zaprosimy tradycyjnie na weekend w połowie listopada. Mistrzostwa Polski odbędą się w Gliwicach na przełomie listopada i grudnia, w tym samym czasie również GLOSTER SHOW POLAND. Główne atrakcje to jak zawsze Międzynarodowa wystawa ptaków SOR w Modenie (24-26 listopada) i Ornitologiczne Mistrzostwa Świata (Hiszpania - Talavera de la Reina). W tym roku odbędzie się międzynarodowa wystawa ptaków w Ołomuńcu (EXOTA OLOMOUC 13-15.10.2023).
Także cieszymy się i zapraszamy na spotkania hodowców oraz do udziału w wystawach.